Роботи викладача факультету увійшли в книжкову наукову серію «Integrated Science» престижного світового видавництва

Доцентка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності СНУ ім. В. Даля Наталія Шелкова взяла участь у міжнародному проєкті публікації книжкової наукової серії «Integrated Science» на чолі з президентом USERN (Universal Scientific Education and Research Network), MD, Ph.D, prof. Nima Rezaei (Стокгольм, Швеція).

У проєкті взяли участь представники різних наук (медицини, біології, генетики, біоенергетики, хімії, кібернетики, синергетики, математики, системної інженерії, економіки, філософії, етики, соціології, історії, географії, лінгвістики, філології, мистецтвознавства тощо) з понад 40 країн світу (Англії, США, Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Фінляндії, Іспанії, Італії, Португалії, Польщі, України, Сербії, Ірану, Туреччини, Індії, Японії, Китаю, Південно-Африканської Республіки, Кенії тощо).

Книжкова наукова серія «Integrated Science» має на меті публікацію найактуальніших і найновіших досліджень у всіх сферах формальних, фізико-хімічних, біологічних, а також медичних та соціальних наук. Особлива увага в цій серії приділяється дослідженням, які містять інтеграцію двох або більше наукових галузей, що пропонують інноваційний погляд – один із головних напрямків USERN як науки без кордонів.

Результатом участі Наталії Шелкової в цьому проєкті стала публікація її розділів «The Phenomenon of Meeting in Art: A Transdisciplinary Approach» і «Integrated Science 2050: Transdisciplinarity» (у співавторстві) у 5-му томі «Transdisciplinarity» серії книг «Integrated Science» у міжнародному науковому видавництві Springer, яке є другим у світі за величиною видавництва після Elsevier у галузі «STM» (science, technology, medicine).

Розділ присвячений розкриттю глибинного змісту зустрічей, якими наповнене наше життя. Люди, що замкнуті в шкаралупі свого «Его» і життєвих проблем (частіше придуманих самими), часто ігнорують те, що життєво важливо для них. Використовуючи в якості прикладів картини геніальних художників (Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Хусепе де Рібери, Карла Брюллова, Олександра Іванова), авторка аналізує феномен зустрічей через свої особисті прозріння. На певному етапі життя вона побачила й відчула те, чого не бачила та не відчувала раніше. На її думку, справжня зустріч відбувається тоді, коли стикаються душі тих, хто зустрічається. У мистецтві це означає відчути те, що відчував Творець шедевра. Однак, часто люди дивляться, але не бачать, слухають, але не чують. Тому й не розуміють значення знаків, що надсилаються їм через різні зустрічі з людьми, творами мистецтва тощо. Ці зустрічі часто є «кодами» долі людини й виникають для того, щоб людина усвідомила свою сутність і призначення своєї місії на землі.