У цьому році до переміщеного Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля подають заявки активніше, ніж у минулому році, та є вже 300 заявок від випускників з непідконтрольних територій.
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля — найбільший університет на Донбасі. Він був евакуйований з Луганська до міста Сєвєродонецьк, і завдяки підтримці ЄС відновив свою роботу на нових теренах.
21 липня відбулася прес-конференція й відкриті оглядини переміщеного університету.
Чим хвалилися на цих оглядинах, журналісти громадського радіо запитали в ректора університету Ольги Поркуян.
Ольга Поркуян: Ми виконуємо проекти ЄС щодо відновлення діяльності університету. Наш проект уже підходить до завершення, тому ми хотіли показати тим людям, які нам далі гроші, що вже зроблено.
А зробили ми наступне: ми замінили вікна в навчальному корпусі університету та у двох гуртожитках, повністю замінили систему опалення, поставили модульні котельні, які нам дозволять не просто створити комфортні умови, а ще й заощаджувати.
Також для нас є актуальною проблемою — розміщення переміщених студентів і викладачів, тому нам важливо, щоб гуртожитки були в доброму стані. Тому ми витратили значну частину коштів на відновлення та ремонт гуртожитків.
Ми звернулися до ЄС з проханням організувати нам потужний та сучасний комп’ютерний центр, і нам виділили кошти на придбання потужних серверів на декілька комп’ютерних класів.
Андрій Куликов: Наскільки ви задоволені тим, як подають заяви до університету?
Ольга Поркуян: Не дуже задоволена, адже ми знаходимося в складному регіоні й до показників трирічної давнини нам, звичайно, далеко. Та, якщо порівнювати зі вступом минулого року, то зараз ситуація набагато краще.
Крім того в цьому році дозволено вступати до переміщених ВНЗ дітям з непідконтрольних територій, навіть без атестатів і без результатів ЗНО. При Східноукраїнському національному університеті створено освітній центр, куди приїжджають такі діти. У нас вже було більше 300 звернень дітей з непідконтрольних територій, вони мають можливість у нас пройти підсумкову атестацію, адже в них немає легального українського атестату.
Ольга Веснянка: Які спеціальності є популярними серед ваших абітурієнтів?
Ольга Поркуян: Лідирує в цьому році психологія, такого ще в нас не було. Також усі ІТ-спеціальності, і звичні економічні та правознавчі спеціальності.
Послухати інтерв`ю громадського радіо можна за цим посиланням