Наукові конференції

Міжнародна науково-практична конференція 11-12 грудня 2014 року

В Інституті юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля 11-12 грудня 2014 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців, викладачів «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства». Традиційно ця конференція завершила тиждень права в Далівському університеті, який щорічно проводиться до міжнародного Дня права.

У роботі конференції взяли участь біля 50 молодих науковців-дослідників права. Як завжди, ця конференція стала можливістю для аспірантів, студентів, молодих науковців та викладачів випробувати свої знання та репрезентувати наукові спроби. Багато уваги було приділено використанню правових Інтернет-ресурсів у підготовці майбутніх юристів та їх подальшій професійній діяльності.

Проблематика конференції щодо захисту прав людини також зацікавила гостей – науковців університету – економістів, філологів, журналістів. У ході наукової дискусії розкривались проблемні аспекти формування правової системи України, а також питання розвитку історичної науки. Доповіді учасників конференції також були присвячені останнім подіям політичного життя України. Учасники конференції відзначили, що найбільш гострою проблемою сьогодні є повна відсутність системної правозахисної допомоги.

На конференції підіймалися актуальні питання стосовно перспективних напрямів розвитку взаємовідносин держави та молоді, формуванню відкритого суспільства як передумови правової держави, основних проблем з формування правової свідомості і культури в сучасному українському суспільстві. Крім того, вчені торкнулися питань тенденцій у розвитку архівної справи, особливостей використання електронного цифрового підпису при укладенні трудового договору, регламентування діяльності офшорних зон, принципів третейського судочинства, забезпечення права на особисте життя в Україні, застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, практичних проблем складання процесуальних документів, деяких аспектів діяльності держави в сфері захисту прав осіб, які зазнали кримінального переслідування. Результатом конференції стала розробка варіантів інноваційних шляхів вдосконалення законодавчого забезпечення прав та свобод людини.

Серед студентів-учасників конференції було обрано найкращі доповіді. Перше місце отримала магістрантка спеціальності «правознавство» Вікторія Гніденко (Інститут юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В.Даля), друге місце розділили студент другого курсу спеціальності «історія» Степан Золотар та студентка п’ятого курсу Тетяна Бабенко (СНУ ім. В.Даля); третє – студентки п’ятого курсу Айшам Біннатова та Марина Красавська (СНУ ім. В.Даля).

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 19-20 травня 2015 року

19-20 травня 2015 року в Інституті юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля до Дня науки в Україні була проведена десята щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні».  Конференція присвячена  95-річчю заснування СНУ ім. В. Даля.

На конференцію були представлені роботи більш ніж півсотні учасників.

Із привітальним словом на офіційному відкритті до учасників Конференції звернулась к.ю.н., доц. кафедри правознавства, в.о. директора Інституту юриспруденції та міжнародного права, СНУ ім. В. Даля Арсентьєва Олена Сергіївна та к.ю.н., доц. кафедри правознавства СНУ ім. В. Даля Капліна Галина Анатоліївна.

На пленарному засіданні відбулось жваве обговорення проблем законодавства України, учасники конференції провели аналіз законодавчої бази України та інших європейських країн практично в усіх галузях права. Також були порушені питання перспективи працевлаштування студентів юристів та визнання українських освітніх документів у європейському просторі.

Після виступу учасників, відбулось нагородження переможців Всеукраїнської науково-практичної конференції. Перше місце посіла магістрантка 5-го курсу ІЮ та МП Гніденко Вікторія з темою доповіді «Національна служба посередництва і примирення, як головний медіатор при вирішенні колективних трудових спорів», друге місце зайняли студентка 4-го курсу  ІЮ та МП Соболєва Олена та студентка 5-го курсу ІЮ та МП Красавська Марина, третє місце між собою розділили студент Міжрегіональної академії управління персоналом Птушко Ян та студентка 4-го курсу ІЮ та МП Федосенко Христина.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 10-11 грудня 2015 року

10 грудня 2015 року на юридичному факультеті в рамках тижня права відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства». Актуальні доповіді, жваві дискусії, цікаві обговорення – усе це сьогодні відбулося! Вітаємо усіх переможців та учасників із можливістю реалізації своїх наукових проектів.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 21 травня 2015 року

21 травня 2015 року на кафедрі конституційного права та архівознавства проведено Всеукраїнську наукову конференцію «Конституційний розвиток в Україні: історична ретроспектива та сучасні трансформації» («Constitutional Development in Ukraine: Historical Retrospective and Current Transformation»).

Було розглянуто питання в контексті історичного аспекту розвитку та становлення конституції (етапи конституційності), людських прав та свобод, територіальної цілісності держави, конституційної відповідальності, конституційно-правового статусу глави держави та багато інших. У конференції взяли участь представники різних міст України та Білорусі.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 8-9 грудня 2016 року

З нагоди Всеукраїнського тижня права на юридичному факультеті 8-9 грудня 2016 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, молодих науковців “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства”.

Метою конференції був розвиток світогляду студентської та учнівської молоді в правовій науці, її ціннісних орієнтацій. Пропонувались для обговорення ключові проблемні питання стосовно законодавчого забезпечення захисту прав та свобод людини, реалізації верховенства права в рамках євроінтеграційного процесу в Україні.

Робота проводилась у секціях:

1.Реформування системи національного трудового права на шляху євроінтеграції.

2.Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права.

3.Цивільне та сімейне право, цивільний процес: шляхи вирішення основних проблемних питань з урахуванням міжнародного досвіду.

4.Проблеми реформування господарського процесуального та господарського права.

5.Кримінальне право та процес у світлі розвитку кримінальної юстиції.

6.Філософські та соціальні аспекти сучасних процесів інформатизації, глобалізації, дегуманізації.

7.Актуальні питання світової та вітчизняної історії.

Актуальні доповіді щодо електронного надання послуг, спадкування в зоні АТО, децентралізації, жваві дискусії та обговорення, творчі суперечки та спроба пошуку істини. Саме цим запам’ятається цей день.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 19-20 травня 2016 року

19-20 травня 2016 р. у м. Сєвєродонецьк Луганської області проходила Міжнародна  науково-практична конференція аспірантів, студентів, молодих науковців та професійних юристів «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні». Захід було організовано спільно Апеляційним судом Луганської області та Юридичним факультетом Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Метою конференції було визначено сприяння обміну науковими поглядами, ідеями та думками всередині професійного співтовариства, а також стимулювання науково-дослідної діяльності молодих учених, теоретиків і практиків.

Учасників конференції привітав Голова Апеляційного суду Луганської області Гаврилюк Володимир Кузьмич. Він акцентував увагу присутніх на необхідності налагодження активної комунікації освітян-науковців, студентської молоді та фахівців судової системи.

На конференції традиційно відбулося підведення підсумків та нагородження учнів – учасників  Конкурсу «Правознавці та історики: юні таланти України». Переможців було обрано шляхом відкритого Інтернет-голосування.

На конференцію були представлені роботи більш ніж півсотні учасників. Присутні на конференції судді Апеляційного суду у своїх виступах порушили проблемні питання здійснення правосуддя та дотримання прав засуджених осіб в умовах збройного конфлікту на території Луганської області, поділилися планами щодо вдосконалення роботи Апеляційного суду Луганської області, переміщеного в місто Сєвєродонецьк.

У ході засідань молоді науковці обговорювали питання ролі канонічних догматів у державотворенні, соціального забезпечення інвалідів АТО, захисту права власності в умовах незаконної анексії та окупації, особливостей кримінальної відповідальності юридичних осіб тощо. Жвава дискусія розгорнулась навколо внесених у законодавство змін відносно організаційних і правових процедур встановлення фактів народження та смерті на окупованих територіях.

Підводячи підсумки конференції, учасники відзначили, що в сучасних умовах молодь, її активна позиція у всіх сферах науки є необхідною складовою прогресивних змін на шляху до правової держави.

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 13-14 квітня 2017 року

13-14 квітня 2017 року на базі юридичного факультету відбулась Міжнародна науково-практична конференція науковців, юристів-практиків, молодих учених, аспірантів, студентів “Правові засоби забезпечення та захисту прав людини: вітчизняний та зарубіжний досвід”.

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 18-19 травня 2017 року

З нагоди 25 річчя заснування юридичного факультету та Дня науки

18 травня 2017 року відбулося пленарне та секційні засідання традиційної щорічної всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні», яка була організована спільно Юридичним факультетом Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Апеляційним судом Луганської області. У цьому році конференція присвячена 25-річчю юридичного факультету.

Як і завжди, метою конференції був розвиток світогляду молоді в правовій й історичній науці, її ціннісних орієнтацій; узагальнення напрацювань фахівців з актуальних аспектів співпраці між Україною, Європейським союзом і світовим товариством, питань теорії та практики юридичної науки, міждисциплінарних підходів і сучасних поглядів щодо подальших перспектив розвитку історії та права.

В.о. голови Апеляційного суду Луганської області Кострицький Віталій Володимирович привітав учасників, гостей й організаторів з відкриттям конференції та висловив особливу подяку організаторам та учасникам конференції за сумісну працю по розбудові правової науки на Луганщині.

Учасники конференції наголосили на ролі правової освіти і науки в розбудові громадянського суспільства. Реформаторські процеси в Україні в цілому та в чинному законодавстві, зокрема, вимагають від професорсько-викладацького складу підготовки фахівців за новітніми європейськими та світовими стандартами навчання. Від якості підготовки студентів юридичного факультету залежить у майбутньому забезпечення кадрами й судової системи також. Які фахівці в області права прийдуть на зміну сьогоденню? Від вирішення цього питання буде залежати захист прав і свобод громадян, доступність правосуддя в державі.

Обговорення важливих питань та наукова дискусія продовжилися в секційних засіданнях.

Робота проводилась у секціях:

1.Європейські тенденції розвитку вітчизняного законодавства.

2.Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права; історії держави та права.

3.Розвиток трудового права та права соціального забезпечення в сучасних євроінтеграційних умовах України.

4.Перспективи цивілістики у сучасному світі.

5.Сучасне кримінальне право та процес; криміналістика; кримінологія; судова експертиза.

6.Адміністративне право та процес: сучасні тенденції розвитку.

7.Держава та молодь у сучасному світі.

8.Україна і світ: майбутнє крізь призму минулого.

9.Виклики сучасності: соціально-історичні, культурологічні та метафізичні аспекти.

10.Документно-інформаційна діяльність і право.

11.Учнівська наука як передумова динамічного поступу громадянського суспільства.

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 6-7 жовтня 2017 року

Шановні друзі!

6 жовтня 2017 року в Луганській обласній державній адміністрації відбулась Міжнародна науково-практична конференція “Децентралізація публічного адміністрування в умовах інтеграції України до європейської спільноти: проблеми та перспективи”.

Учасники конференції працювали за дев’ятьма науковими секціями. Присутні розглянули нові механізми децентралізації публічного адміністрування, спрямовані на забезпечення розширення повноважень органів місцевого самоврядування та зміцнення їх самостійності у вирішенні питань місцевого значення.

Також вони обговорили основні конституційні засади децентралізації державної влади, а також реформування публічної адміністрації в Україні, шляхи вирішення проблем реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, можливість залучення провідних вчених та практиків до обговорення та оцінки сучасних проблем децентралізації з метою забезпечення сталого розвитку областей.

Конференція організована Луганською ОДА спільно з Юридичним факультетом СНУ ім. В. Даля, Інститутом економіки та управління СНУ ім. В. Даля, Науково-дослідним інститутом правового забезпечення інноваційного розвитку Національна академія правових наук України та Програмою відновлення та розбудови миру ПРООН в Україні.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 7-8 грудня 2017 року

Шановні друзі!

У рамках Всеукраїнського тижня права 07.12.2017 на Юридичному факультеті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства».

Збірник матеріалів конференції за цим посиланням

Робота проводилась у наступних секціях:

  1. Особливості реформування системи національного трудового права на сучасному етапі євроінтеграції.
  2. Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права.
  3. Цивільне, сімейне право та цивільний процес: шляхи вирішення основних проблемних питань з урахуванням міжнародного досвіду.
  4. Проблеми реформування господарського процесуального та господарського права.
  5. Сучасне кримінальне право та процес у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України.
  6. Філософські та соціальні аспекти сучасних процесів інформатизації, глобалізації, дегуманізації.
  7. Актуальні питання світової та вітчизняної історії.
  8. Держава та молодь у сучасному світі.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 16-18 травня 2018 року

Шановні друзі!

У рамках Днів Європи в Україні та до Днів юридичного факультету 16-18 травня на юридичному факультет СНУ ім. В. Даля відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів , студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні», співорганізаторами якої виступили Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації та Апеляційний суд Луганської області.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” Частина 1 та Частина 2

У першому пленарному засіданні, що відбулося 16 травня, взяла участь учнівська молодь – учасники та переможці Інтернет-голосування за найкращу роботу в рамках конкурсу “Правознавці, історики та філософи: юні таланти України”. Аудиторія мала можливість ознайомитись з цікавими та неординарними доповідями переможців: правовим визначенням сучасних творчих напрямів таких як мурал-арт та фанфікшн тощо, проблемами й станом сучасного законодавства та правової освіти.

18 травня 2018 року на Другій панельній дискусії були присутні фахівці з практичним досвідом роботи в правовій сфері – судді Апеляційного суду Луганської області Тополюк Євгенія Володимирівна, Яресько Андрій Володимирович, а також – заступник керівника Луганської місцевої прокуратури № 2 Луганської області Шульженко Олексій Володимирович.

На конференції були обговорені актуальні питання доступу до суду з урахуванням позиції Європейського суду, визначення особливостей розгляду трудових спорів за сучасним законодавством, тобто зі змінами в ЦПК, що передбачають спрощену процедуру розгляду трудових спорів, питання кримінальної відповідальності за злочини, що пов’язані з тероризмом . Сучасний напрям працевлаштування на основі фрілансу викликав жваву дискусію щодо подальшого пенсійного забезпечення фрілансера.
Дякуємо усім учасникам за цікаві, ґрунтовні доповіді та плідну дискусію!

 

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 25-26 жовтня 2018 року

25-26 жовтня 2018 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні», організаторами якої виступили Луганська обласна державна адміністрація, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку
Національної академії правових наук України, Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, Юридичний факультет СНУ ім. В. Даля, за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй з відновлення та налагодження миру.

У роботі конференції взяли участь викладачі й співробітники закладів вищої освіти та наукових організацій, магістранти, аспіранти й докторанти, представники громадських організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спеціаліст ПРООН RPP.

Конференція показала й підтвердила важливість наукового підходу та врахування думки науковців у процесах децентралізації. Жвавий обмін думками сприяв знаходженню оптимальних рішень.

Дякуємо колегам та учасникам за активну роботу в підготовці та проведенні конференції, за цікаві доповіді та дискусії.

Матеріали конференції “Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні” 25-26 жовтня 2018 року

 

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 13-14 грудня 2018 року

Шановні друзі!

13 грудня 2018 року, у рамках Всеукраїнського тижня права, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства».

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 13-14 грудня 2018 року можна завантажити за наступними посиланнями: ЧАСТИНА 1 та ЧАСТИНА 2

На початку, учасникам була представлена доповідь на тему «Діяльність Благодійного Фонду «Право на захист» від Олени Грекової керівника регіонального офісу та адвоката-партнера Анастасії Шляхтіної. Після чого, між юридичною клінікою «PRO BONO» і благодійним фондом «Право на захист» було підписано меморандум. Представники фонду запропонували студентам юридичного факультету проходити практику, яка є частиною навчального процесу для студентів. Також було підписано меморандум між юридичною клінікою «PRO BONO» і громадською організацією «Фундація «Жіноча ініціатива».

Робота в секціях розпочалась з доповіді професора кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності СНУ ім. В. Даля Чурсіна Миколи Миколайовича “О культурных и алгоритмических векторах развития высшего образования”.

Упродовж секційних засідань було обговорено багато питань. Серед них «Фріланс як форми зайнятості в сучасних умовах розвитку України», яке було розглянуто Степановою Ганною, студенткою 2 курсу групи ПР-172 д юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, науковим керівником якої була Котова Л.В., к.ю.н., доц. кафедри правознавства СНУ ім. В. Даля.

Доповідь на тему: «Практичний аспект поновлення пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам (за практикою юридичної клініки «PRO BONO» при юридичному факультеті СНУ ім. В. Даля), увагу на якій було зосереджено студентами-клініцистами юридичного факультету Сітченком Л.В. та Кравченко Л.В. Дана доповідь викликала дискусію, так як виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам є актуальним питанням для України. Було запропоновано розглянути діяльність консультантів юридичної клініки щодо надання допомоги людям похилого віку, які звертаються за правовою допомогою. 

Ще одне питання , яке викликало обговорення, це криптовалюта, як об’єкт цивільного права. Доповідачем даної теми виступила Прудіус Анастасія, студентка групи ПР-172д.

Дана конференція є традиційною й спрямована на те, щоб аспіранти, студенти, молоді науковці мали змогу презентувати свої наукові розробки та обговорити результати праці.

Робота проводилась у секціях:

  1. Особливості реформування системи  національного трудового права на сучасному етапі євроінтеграції.
  2. Проблеми розвитку конституційного та міжнародного  права.
  3. Цивільне та сімейне право й цивільний процес: шляхи вирішення основних проблемних питань з урахуванням міжнародного досвіду.
  4. Проблеми реформування господарського процесуального та господарського права.
  5. Сучасне кримінальне право та процес у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України.
  6. Юридичний клінічний рух в Україні: тенденції сьогодення.
  7. Філософські та соціальні аспекти сучасних процесів інформатизації, глобалізації, дегуманізації.
  8. Актуальні питання світової та вітчизняної історії.
  9. Держава та молодь у сучасному світі.

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 16-17 травня 2019 року

З нагоди Дня Європи в Україні 16-17 травня 2019 року на юридичному факультеті СНУ ім. В. Даля відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні» ув межах Форуму «Україна – ЄС: виклики сьогодення», організаторами якої виступили Юридичний факультет, Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації за сприяння ПРООН з відновлення та налагодження миру.

17 травня було продовжено роботу наукової панелі Форуму. З привітальним словом до учасників конференції звернулася Любимова Я.С., представник організації Благодійний фонд «Stabilization Support Services». Вона доповіла, що Благодійний фонд у своїй діяльності в Україні підтримує зусилля державних і неурядових інституцій з побудови миру та примирення як основи для довготривалої стабільності, довіри в суспільстві та сталого розвитку. «Stabilization Support Services» трансформує програми соціального захисту, які реалізуються українським урядом, забезпечуючи залучення й розширення можливостей усіх громадян України.

На конференції «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні» були представлені цікаві та неординарні доповіді переможців Internet-конкурсу учнівських робіт “Права людини: сучасний вимір” та студентів юридичного факультету.

Учасники продемонстрували високий рівень підготовки до конференції, проявили жагу до знань та творчий підхід до вирішення важливих проблем щодо стану сучасного законодавства та правової освіти. 

У фіналі конференції відбулося нагородження переможців та лауреатів Internet-конкурсу учнівських робіт “Права людини: сучасний вимір”.

Дякуємо усім учасникам за цікаві, ґрунтовні доповіді, плідну дискусію!

Матеріали Форуму “Україна-ЄС: виклики сьогодення” і Всеукраїнської науково-практичної конференції “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” 16-17 травня 2019 року

Робота проводилась за панелями:

Дискусійна панель

  • Угода про асоціацію між Україною і ЄС: загальний огляд та напрямки реалізації
  • Проблеми розвитку гуманітарного простору України в умовах євроінтеграції: вдосконалення правового механізму захисту прав і свобод людини та громадянина
  • Європейські тенденції розвитку національного законодавства
  • Правове регулювання інститутів громадянського суспільства в умовах євроінтеграції
  • Вплив євроінтеграції на молодіжну політику в Україні: законотворчий аспект

Наукова панель

Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні»

  • Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права
  • Розвиток цивілістики, трудового права та права соціального забезпечення в сучасних євроінтеграційних умовах України
  • Сучасне адміністративне право та процес; кримінальне право та процес
  • Документно-інформаційна діяльність і право
  • Україна та світ: майбутнє крізь призму минулого
  • Учнівська наука як передумова динамічного поступу громадянського суспільства.

Нагородження переможців та лауреатів Internet- конкурсу учнівських наукових робіт «Права людини: сучасний вимір».

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 12 грудня 2019 року

Шановні друзі!

12-13 грудня 2019 року в рамках Тижня права на юридичному факультеті пройшла щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція серед студентів, аспірантів та молодих науковців “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства”.

У рамках конференції студентам була надана можливість презентувати свої наукові роботи, обговорити цікаві теми й взяти участь у дискусії. Окрім участі в конференції студентам була надана можливість модерувати процесом.

Студентська молодь піднімала у своїх виступах дуже проблемні та всеохоплюючі наукові питання: від дослідження курганного могильника на Донецькому кряжі, філософських роздумів щодо ліній життя та смерті, лавірування між добром і злом, світлом і темрявою в контексті ідей Древнього Єгипту до сучасних соціально-правових проблем пенсійного забезпечення громадян, які мешкають на окупованих територіях.

Конференція, як і завжди, принесла всім учасникам задоволення від наукового спілкування, і це має важливе значення для формування особистості майбутнього правника, філософа, історика.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції 12-13 грудня 2019 року (частина 1)

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції 12-13 грудня 2019 року (частина 2)

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 22 травня 2020 року

Шановні друзі!

22 травня 2020 року відбулась Всеукраїнській науково-практичній конференції аспірантів, студентів, науковців “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні”.

Робота проводилась за наступними секціями:

1.Актуальні питання реалізації права та забезпечення економіки в контексті протидії сучасним загрозам (військова агресія, збройні конфлікти, COVID-19).

2.Проблеми конституційного та міжнародного права.

3.Роль юридичних клінік у реформуванні правничої освіти.

4.Розвиток цивілістики, трудового права та права соціального забезпечення в сучасних євроінтеграційних умовах України.

5.Сучасне адміністративне право та процес.

6.Кримінальне право та процес, криміналістика.

7.Документно-інформаційна діяльність і право.

8.Україна і світ: майбутнє крізь призму минулого.

9.Учнівська наука як передумова динамічного поступу громадянського суспільства.

Ознайомитись з матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, науковців “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” можна за наступними посиланням: ЧАСТИНА 1 та ЧАСТИНА 2.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 10-11 грудня 2020 року

Матеріали ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 10-11 грудня 2020 року ЧАСТИНА 1 та ЧАСТИНА 2

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 19-20 травня 2021 року

19-20 травня 2021 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів, науковців “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні”.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, науковців “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні”, яка відбулась 19-20 травня 2021 року, можна за посиланням: ЧАСТИНА 1 та ЧАСТИНА 2

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ

  • Доповідь повинна бути виконана на актуальну тему, містити результати глибокого самостійного дослідження, її тези – грамотно написані й акуратно оформлені;
  • Обсяг тез – до 5-х сторінок;
  • Формат сторінки – А4 (297х210 мм), орієнтація – книжкова;
  • Усі поля – 20 мм;
  • Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, стиль – Normal;
  • Перший рядок – назва доповіді (шрифт напівжирний, усі прописні, вирівняний по центру);
  • Другий рядок – прізвище та ініціали автора (шрифт напівжирний курсив, вирівняний праворуч);
  • Наступний рядок – курс навчання, спеціальність, навчальний заклад (шрифт курсив, вирівняний праворуч);
  • Далі йде текст тез, вирівняний по ширині з відступом зліва 10 мм.
  • Посилання в тексті оформляються у квадратних дужках – [2, с. 56], де перше число означає порядковий номер у списку використаних джерел, друге – номер сторінки.
  • Список використаних джерел розміщується наприкінці тексту й має бути оформлений відповідно до існуючих стандартів бібліографічного опису.​

Робочі мови:  українська, англійська.

Редакційна колегія залишає за собою право часткового редагування або відхилення матеріалу, який виконаний та оформлений з порушенням зазначених вище вимог!

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ “ПОЗОВУ” ТА “ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ” У ЦИВІЛЬНОМУ ПРОЦЕСУАЛЬНОМУ ПРАВІ

Капінос Д.В.,

студент 4 курсу спеціальності “Право”

юридичного факультету СНУ ім. В. Даля

Науковий керівник: д.ю.н., проф. Щербіна В.І.

Література

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

 

 

 

Контактні особи:

Капліна Галина Анатоліївна, тел. : +38095-052-72-78;

Гніденко Вікторія Ігорівна, тел.: +38066-880-43-49.

[згорнути]

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Правові засоби забезпечення та захисту прав людини: вітчизняний та зарубіжний досвід” 19 травня 2022 року (до 30-річчя юридичного факультету СНУ ім. В. Даля)

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Взаємодія норм міжнародного і національного права крізь призму процесів глобалізації та інтеграції” 9 листопада 2022 року

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 10 листопада 2022 року

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції науковців, молодих учених та працівників, 18 травня 2023 року

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, молодих учених, 19 травня 2023 року

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 23 листопада 2023 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 29 березня 2024 року

29 березня 2024 року на Юридичному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулась щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Взаємодія норм міжнародного і національного права крізь призму процесів глобалізації та інтеграції».

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Взаємодія норм міжнародного і національного права крізь призму процесів глобалізації та інтеграції»

Захід присвячений актуальним проблемам сучасного стану реформування та функціонування правової системи України, захисту прав людини з урахуванням міжнародних стандартів здійснення правосуддя, глобальних загроз світовому миропорядку, формування нової системи державного управління.

Співорганізаторами конференції виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Донецький державний університет внутрішніх справ, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

На відкритті конференції учасників привітали Олексій Целіщев, проректор з наукової роботи Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, доктор технічних наук, професор; Олег Ярошенко, проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор,  член-кореспондент Національної академії правових наук України; Єгор Назимко, перший проректор ДонДУВС, доктор юридичних наук, професор; Сергій Глібко, директор Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, кандидат юридичних наук, доцент; Олена Арсентьєва, декан Юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, кандидат юридичних наук, професор; Оксана Валецька, доцент кафедри історії й теорії держави та права юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили, кандидат юридичних наук; Олена Гемусова, заступник директора − начальник управління зовнішніх зносин, промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної державної адміністрації.

Серед учасників конференції, окрім представників наукової спільноти України, були представники громадських, благодійних, волонтерських, правозахисних організацій, партнерських установ: Міжрегіональний експертний центр “Про Джастіс”, КНП «Український реабілітаційний центр», «Асоціація ОГС Луганської області», БО БФ «Реалізації ідей», ГО Кризовий медіа центр “Сіверський Донець” тощо.

До участі в конференції активно долучилися молоді науковці, здобувачі освіти третього (освітньо-наукового) рівня ОП Право різних установ, члени ради молодих вчених СНУ ім. В.Даля Жолудєва В.І., Котлярова І.Ю., Петросян К.Є., Панов І.В., Станішевський Є.В., Севост’янова К.А., Севост`янов С.С., Безнос К.О.

Щиро вдячні співорганізаторам, учасникам за підтримку, долученість, ґрунтовність.

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 16 травня 2024 року

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція науковців, молодих учених і правників “Правові засоби забезпечення та захисту прав людини: вітчизняний та зарубіжний досвід”. Співорганізатори – Юридичний факультет Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

До заходу долучилися науковці Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія), Seneca College (Торонто, Канада), Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Донецького державного університету внутрішніх справ, Талліннського університету, інституту соціальних досліджень, школи управління, права та суспільства (Таллінн, Естонія), Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України» тощо.

До конференції долучилися й практичні працівники – в.о. директора Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА Юлія Головінова, голова Ради ВПО в Луганській обласній державній адміністрації, членкиня групи радників Офісу спеціального доповідача ООН з рішень щодо внутрішнього переміщення Яна Любимова, представники Данської ради у справах біженців, голова Вишгородського районного суду Київської області Ірина Котлярова, суддя-спікерка Господарського суду Луганської області, співзасновниця ГО «ProJustice» Олена Фонова,  адвокатка, співзасновниця адвокатського бюро «Yeresko&Partners Law Office» Олена Єресько, адвокатка Kancelaria prawna Anastasiia Lemba Prawnik Zagraniczny (Польща) Анастасія Лемба, Східного регіонального офісу Представництва Норвезької ради в справах біженців в Україні.

Вдячні представникам правничих шкіл за участь, долученість, фахові наукові дискусії!

Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції науковців, молодих учених та правників “Правові засоби забезпечення та захисту прав людини: вітчизняний та зарубіжний досвід” (16 травня 2024 року)

 

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції науковців, молодих учених і правників “Правові засоби забезпечення та захисту прав людини: вітчизняний та зарубіжний досвід” 16 травня 2024 року

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 17 травня 2024 року

17 травня 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «МОЛОДЬ І НАУКА: СУЧАСНИЙ СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРАВА В УКРАЇНІ».
До заходу долучилися представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Луганської ОДА та Вишгородського районного суду Київської області тощо.

Інформаційний лист Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, молодих учених “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” (17 травня 2024 року)

 

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, студентів, молодих учених “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” 17 травня 2024 року

[згорнути]

Інформаційний лист Всеукраїнської науково-практичної конференції “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” (31 жовтня 2024 року)

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 31 жовтня 2024 року