Наукові конференції

Міжнародна науково-практична конференція 11-12 грудня 2014 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 19-20 травня 2015

Всеукраїнська науково-практична конференція 10-11 грудня 2015 року

Всеукраїнська конференція 21 травня 2015 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 19-20 травня 2016 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 8-9 грудня 2016 року

Міжнародна науково-практична конференція 13-14 квітня 2017 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 18-19 травня 2017 року

Міжнародна науково-практична конференція 6-7 жовтня 2017 року

Всеукраїнська науково-практична конференція 7-8 грудня 2017 року

Шановні друзі!

У рамках Всеукраїнського тижня права 07.12.2017 на Юридичному факультеті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства».

Збірник матеріалів конференції за цим посиланням

Робота проводилась у наступних секціях:

 1. Особливості реформування системи національного трудового права на сучасному етапі євроінтеграції.
 2. Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права.
 3. Цивільне, сімейне право та цивільний процес: шляхи вирішення основних проблемних питань з урахуванням міжнародного досвіду.
 4. Проблеми реформування господарського процесуального та господарського права.
 5. Сучасне кримінальне право та процес у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України.
 6. Філософські та соціальні аспекти сучасних процесів інформатизації, глобалізації, дегуманізації.
 7. Актуальні питання світової та вітчизняної історії.
 8. Держава та молодь у сучасному світі.

[згорнути]
Всеукраїнська науково-практична конференція 16-18 травня 2018 року

Шановні друзі!

У рамках Днів Європи в Україні та до Днів юридичного факультету 16-18 травня на юридичному факультет СНУ ім. В. Даля відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів , студентів, молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні», співорганізаторами якої виступили Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації та Апеляційний суд Луганської області.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні” Частина 1 та Частина 2

У першому пленарному засіданні, що відбулося 16 травня, взяла участь учнівська молодь – учасники та переможці Інтернет-голосування за найкращу роботу в рамках конкурсу “Правознавці, історики та філософи: юні таланти України”. Аудиторія мала можливість ознайомитись з цікавими та неординарними доповідями переможців: правовим визначенням сучасних творчих напрямів таких як мурал-арт та фанфікшн тощо, проблемами й станом сучасного законодавства та правової освіти.

18 травня 2018 року на Другій панельній дискусії були присутні фахівці з практичним досвідом роботи в правовій сфері – судді Апеляційного суду Луганської області Тополюк Євгенія Володимирівна, Яресько Андрій Володимирович, а також – заступник керівника Луганської місцевої прокуратури № 2 Луганської області Шульженко Олексій Володимирович.

На конференції були обговорені актуальні питання доступу до суду з урахуванням позиції Європейського суду, визначення особливостей розгляду трудових спорів за сучасним законодавством, тобто зі змінами в ЦПК, що передбачають спрощену процедуру розгляду трудових спорів, питання кримінальної відповідальності за злочини, що пов’язані з тероризмом . Сучасний напрям працевлаштування на основі фрілансу викликав жваву дискусію щодо подальшого пенсійного забезпечення фрілансера.
Дякуємо усім учасникам за цікаві, ґрунтовні доповіді та плідну дискусію!

 

[згорнути]
Міжнародна науково-практична конференція 25-26 жовтня 2018 року

25-26 жовтня 2018 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні», організаторами якої виступили Луганська обласна державна адміністрація, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку
Національної академії правових наук України, Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, Юридичний факультет СНУ ім. В. Даля, за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй з відновлення та налагодження миру.

У роботі конференції взяли участь викладачі й співробітники закладів вищої освіти та наукових організацій, магістранти, аспіранти й докторанти, представники громадських організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спеціаліст ПРООН RPP.

Конференція показала й підтвердила важливість наукового підходу та врахування думки науковців у процесах децентралізації. Жвавий обмін думками сприяв знаходженню оптимальних рішень.

Дякуємо колегам та учасникам за активну роботу в підготовці та проведенні конференції, за цікаві доповіді та дискусії.

Матеріали конференції “Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні” 25-26 жовтня 2018 року

 

[згорнути]

Шановні друзі!

13 грудня 2018 року, у рамках Всеукраїнського тижня права, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства».

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства” 13-14 грудня 2018 року можна завантажити за наступними посиланнями: ЧАСТИНА 1 та ЧАСТИНА 2

На початку, учасникам була представлена доповідь на тему «Діяльність Благодійного Фонду «Право на захист» від Олени Грекової керівника регіонального офісу та адвоката-партнера Анастасії Шляхтіної. Після чого, між юридичною клінікою «PRO BONO» і благодійним фондом «Право на захист» було підписано меморандум. Представники фонду запропонували студентам юридичного факультету проходити практику, яка є частиною навчального процесу для студентів. Також було підписано меморандум між юридичною клінікою «PRO BONO» і громадською організацією «Фундація «Жіноча ініціатива».

Робота в секціях розпочалась з доповіді професора кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності СНУ ім. В. Даля Чурсіна Миколи Миколайовича “О культурных и алгоритмических векторах развития высшего образования”.

Упродовж секційних засідань було обговорено багато питань. Серед них «Фріланс як форми зайнятості в сучасних умовах розвитку України», яке було розглянуто Степановою Ганною, студенткою 2 курсу групи ПР-172 д юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, науковим керівником якої була Котова Л.В., к.ю.н., доц. кафедри правознавства СНУ ім. В. Даля.

Доповідь на тему: «Практичний аспект поновлення пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам (за практикою юридичної клініки «PRO BONO» при юридичному факультеті СНУ ім. В. Даля), увагу на якій було зосереджено студентами-клініцистами юридичного факультету Сітченком Л.В. та Кравченко Л.В. Дана доповідь викликала дискусію, так як виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам є актуальним питанням для України. Було запропоновано розглянути діяльність консультантів юридичної клініки щодо надання допомоги людям похилого віку, які звертаються за правовою допомогою. 

Ще одне питання , яке викликало обговорення, це криптовалюта, як об’єкт цивільного права. Доповідачем даної теми виступила Прудіус Анастасія, студентка групи ПР-172д.

Дана конференція є традиційною й спрямована на те, щоб аспіранти, студенти, молоді науковці мали змогу презентувати свої наукові розробки та обговорити результати праці.

Робота проводилась у секціях:

 1. Особливості реформування системи  національного трудового права на сучасному етапі євроінтеграції.
 2. Проблеми розвитку конституційного та міжнародного  права.
 3. Цивільне та сімейне право й цивільний процес: шляхи вирішення основних проблемних питань з урахуванням міжнародного досвіду.
 4. Проблеми реформування господарського процесуального та господарського права.
 5. Сучасне кримінальне право та процес у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України.
 6. Юридичний клінічний рух в Україні: тенденції сьогодення.
 7. Філософські та соціальні аспекти сучасних процесів інформатизації, глобалізації, дегуманізації.
 8. Актуальні питання світової та вітчизняної історії.
 9. Держава та молодь у сучасному світі.

Робочі мови:  українська, англійська, російська.

До участі в конференції запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, учнівська молодь. Для цього Вам необхідно до 10 грудня 2018 року надіслати заявку на участь разом із матеріалами в електронному вигляді, на електронну адресу:  galinakaplina61@gmail.com або hnidenko@pravo-snu.lg.ua

ВИМОГИ ДО ЕЛЕКТРОННОГО ВАРІАНТУ ДОПОВІДІ ТА ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ

 • назва файлу повинна містити прізвище та ім’я учасника конференції латиницею (наприклад, Kaplina_Galina).
 • текст виконаний у Microsoft Word.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ

 • Доповідь повинна бути виконана на актуальну тему, містити результати глибокого самостійного дослідження, її тези – грамотно написані й акуратно оформлені;
 • Обсяг тез – до 5-х сторінок;
 • Формат сторінки – А4 (297х210 мм), орієнтація – книжкова;
 • Поля: верхнє, нижнє – 15 мм, праве – 15 мм, ліве – 20 мм;
 • Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, стиль – Normal;
 • Перший рядок – прізвище та ініціали автора (шрифт напівжирний курсив, вирівняний праворуч сторінки);
 • Другий рядок – місце навчання (навчальний заклад для студентів), науковий ступінь, посада, місце роботи (шрифт курсив, вирівняний по правому боку);
 • Наступний рядок – науковий керівник, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи (шрифт курсив, вирівняний по правому боку);
 • Наступний абзац – назва доповіді (шрифт напівжирний усі прописні, вирівняний по центру);
 • Далі йде текст тез, вирівняний по ширині з відступом зліва 10 мм.
 • Посилання в тексті оформляються у квадратних дужках – [2, с. 56], де перше число означає порядковий номер у списку використаних джерел, друге – номер сторінки.
 • Література розміщується наприкінці тексту й повинна бути оформлений відповідно до існуючих стандартів бібліографічного опису.​

 

Редакційна колегія залишає за собою право часткового редагування або відхилення матеріалу, який виконаний та оформлений з порушенням зазначених вище вимог!

 

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ

Нікітіна Ольга,

студентка групи ЮІ-152 юридичного факультету

СНУ ім. В. Даля

Науковий керівник: к.ю.н., доц. Котова Л.В.

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ В УКРАЇНІ

 

Література

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

 

ПЛАН РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

Загальна тривалість 2 дні
1 день –

13 грудня

930-1030 – Реєстрація
  1030-1230 – Пленарне засідання
  1230-1330 – Перерва
  1330-1800 – Секційні засідання
 

2 день – 14 грудня

 

 

1000-1300 – Секційні засідання

1300-1400 – Перерва

Підведення підсумків

Тези будуть опубліковані в електронному та паперовому збірниках тез доповідей за результатами проведеної конференції.

Усі витрати, що пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання, харчування тощо), оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що їх відряджає.

Учасники можуть брати участь у конференції заочно. У випадку особистого приїзду необхідно заздалегідь повідомити оргкомітет.

Усі учасники сплачують організаційний внесок – 100 грн.

 

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ

у Всеукраїнській науково-практичній конференції

«Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства»

Прізвище ______________________________________________________________

Ім’я ___________________________________________________________________

По батькові ____________________________________________________________

Місце роботи, посада або місце навчання ___________________________________

Тема доповіді ___________________________________________________________

Секція _________________________________________________________________

Відомості про наукового керівника (для учасників, які не мають наукового ступеня):

Прізвище _______________________________________________________________

Ім’я ___________________________________________________________________

По батькові ____________________________________________________________

Посада, науковий ступінь, вчене звання _______________________________________________________________________

Відомості про приїзд:

Особиста участь / Не зможу взяти особисту участь___________________________

(необхідне підкреслити)

Ваші координати для контакту:

Адреса ________________________________________________________________

Тел.: ________________

Ел. адреса _____________________________________________________________

У разі потреби офіційного запрошення:

Особа, на ім’я якої слід відправити офіційне запрошення, та її посада: ___________________________

Електронна адреса або номер факсу, на яку(-ий) слід відправити запрошення:_______________________________________________________

Дата заповнення заявки та підпис заявника

Контактні особи:

Капліна Галина Анатоліївна, тел. : +38095-052-72-78

Гніденко Вікторія Ігорівна, тел.: +38066-880-43-49